ZDROWIE

Masaż leczniczy

Terapia z wykorzystaniem technik masażu głębokiego, terapii manualnej oraz opracowaniem punktów spustowych mięśni. Masaż nastawiony jest na likwidację przyczyny wystąpienia bólu, a nie na skutki tak jak to się dzieje w wypadku stosowania tabletek przeciwbólowych. Działanie przyczynowe możliwe jest dzięki zastosowaniu wyżej wymienionych technik oraz wykonanie testów przesiewowych oraz przeprowadzenia odpowiedniego wywiadu. Terapia jest niezwykle skuteczna w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa oraz obolałych mięśni.

Cena 60 minut: 70zł*

Cena 30 minut: 40zł*

 

Kinesiology Taping

Kinesiology Taping jest metodą oddziaływującą na organizm w sposób sensoryczny przez co stymuluje organizm do samoleczenia. Stosuje się ją w celu rozluźnienia mięśni lub poprawy ich pracy w związku z czym jest bardzo popularna wśród sportowców. Terapia plastrami Kinesiology Tape jest idealnym działaniem w celu wydłużenia efektów masażu leczniczego.

Cena terapia Kinesiology Taping: 30zł za 1 okolicę + 10zł za każdą następną*

Cena jako dodatek do masażu leczniczego:  10zł za 1 okolicę niezależnie od ilości użytych plastrów

 

Rehabilitacja

Rehabilitacja pourazowa i ortopedyczna obejmuje zarówno terapię w formie masażu jak i zestaw ćwiczeń. Czas na poszczególne elementy podzielony jest odpowiednio do potrzeb pacjenta. Sesja rehabilitacyjna może odbywać się w domu pacjenta lub w odpowiednio przygotowanym miejscu w zależności  od rodzaju schorzenia. W terapii wykorzystywane są następujące techniki:

– Ortopedyczna Terapia Manualna Metody Kaltenborn Evjenth

– PNF – Proprioceptive Neuromuscular Facilitation

– Masaż Głęboki i terapia tkanek miękkich

– Kinesiology Taping

– PIR (Postizometryczna Relaksacja Mięśni)

– Klasyczny masaż leczniczy

– Functional Movement Screen

Cena: 70zł*

Czas trwania: 60minut

* Podane ceny są cenami obowiązującymi w gabinecie, w przypadku dojazdu do pacjenta należy doliczyć 10zł